Eski CHP Milletvekili Eren Erdem gözaltına alındı

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem gözaltına alındı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine Ankara'da gözaltına alınan Eren Erdem, İstanbul'a gönderildi.

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem gözaltına alındı
Eski CHP Milletvekili Eren Erdem gözaltına alındı admin

Eski CHP milletvekili ve kapatılan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eren Erdem dün gece Ankara'da evinin önünde gözaltına alındı. İstanbul'da yürütülen terör örgütü FETÖ'nün medya yapılanması ve örgüt adına kara propaganda suçlamasıyla İstanbul polisince gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen Erdem, sabah erken saatlerde adliyeye sevk edildi.

Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından 2013 yılında gerçekleştirilen 17/25 Aralık sivil darbe girişiminin medyadaki en önemli temsilcilerinden olan ve o dönem darbe amaçlı olarak kurulduğu tespit edilip ardından kapatılan Karşı Gazetesi Genel yayın Yönetmeni ve eski CHP milletvekili Eren Erdem dün gece Ankara'daki evinde gözaltına alınıp İstanbul'a getirildi.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün medya yapılanması içerisinde yer alıp, 17/25 Aralık darbe girişimi sürecinde dönemin hükümeti hakkında kara propaganda amaçlı montaj ve asılsız belge ve bilgilerle haber yapma ve yaptırma suçlamalarıyla hakkında yürütülen soruşturma kapsamında dün gece geç saatlerde gözaltına alınıp İstanbul'a getirilen Erdem sabah saatlerinde erkenden adliyeye sevk edildi.
 
Savcılık talimatıyla gözaltına alındığı ve yine aynı soruşturma kapsamında geçtiğimiz 26.dönem meclisinde vekil olduğu için gözaltına alınamayıp yurt dışına çıkış yasağı konan Erdem, gözaltına alınmasını ise sosyal medya hesabı üzerinden dün gece yaptığı "An itibariyle gözaltına alındım. Gerekçemi bilmiyorum. Polisler tarafından evimin önünde gözaltına alındım. Kamuoyunun bilgisine sunarım"  paylaşımıyla duyurdu. Erdem'in mahkemedeki işlemleri devam ediyor.

Bu haber hakkında fikirlerini paylaş
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İngiltere Kraliçe'nin Cinsel Hayatını Konuşuyor
İngiltere Kraliçe'nin Cinsel Hayatını Konuşuyor
Bergüzer Korel Kıyafetiyle Törene Damga Vurdu
Bergüzer Korel Kıyafetiyle Törene Damga Vurdu